« Tillbaka / Teman / Flugskydd / Huvor

Back on Track Airflow flughuva

RRP: -57% Rabatt
256,76 kr
RRP: 599,00 kr
Priset inkluderar moms Exkl. fraktkostnader
Färg: Blue
Blue Back on Track Airflow flughuva
Black Back on Track Airflow flughuva
Brown Back on Track Airflow flughuva
Wine Red Back on Track Airflow flughuva
Horze logo
Frakt av Horze
SAMLA POÄNG med detta föremål som Medlem i Horze Club.
Gratis Frakt
Fraktfritt vid order över 790 kr
 30 Dagars Returrätt

Beskrivning

Back on Track's mest luftigaste huva hittills! Med nät över både öron och huvud erbjuder den hästen maximal luftcirkulation. Materialet har hög andningsförmåga och är fukttransporterande. Den är lätt och elastisk för att säkerställa en bra passform runt öronen. Insidan har ett Welltex®-infunderat foder för att öka blodcirkulationen och bidra till avslappning i nackområdet. Tekniken erbjuder även fuktkontroll och temperaturreglerande egenskaper. Huvan är kantad med en elegant passpoal och har en broderad Back on Track-logotyp fram. Den skapar en elegant look och skyddar mot irriterande flugor och insekter. Din häst kommer att både se bra ut och må bra i den här huvan, oavsett om ni rider i skogen eller deltar i en tävling.

Egenskaper:

  • Welltex®-teknik || Luftigt 3D Mesh-tyg || Hög andningsförmåga || Elastiska öron || Elegant bård || Broderad Back on Track-logotyp

Teknisk beskrivning:

100% polyester, Bård, 80% polyester, 20% bomull/.

Tvättråd:

Maskintvätt max. 40°C, skonsamt tvättprogram.  ,Använd ej blekmedel, torktumlas ej, stryk inte, tål ej kemtvätt. Använd inte sköljmedel.

Produkt-ID: 342171

Färg: